Beton

Strojně hlazené betonové podlahy, venkovní betonové podlahy, betonové základové desky

Složení jednotlivých vrstev betonové podlahy, jejich tloušťka, typ a objem výztuže, rozmístění dilatačních spár a jejich úprava, velikost jednotlivých betonových polí a vzdálenost smršťovacích spár, jsou proměnlivé v závislosti na návrhu podlahové desky, jehož součástí je vždy statický výpočet a specifikace požadavků provozního zatížení statického i dynamického.

 

Použití betonu s rozptýlenou výztuží v podobě krátkých drátků (drátkobeton) ma statický význam a výrazně zvyšuje nejen únosnost, ale i trvanlivost betonové podlahy při dynamickém namáhání. Strojně hlazené betonové podlahy lze provést jako finální povrchovou úpravu (např. aplikací minerálních vsypů, broušeném a leštěním) nebo jako podkladní vrstvu pro povrchové úpravy, jakými jsou např. epoxiodové, polyuretanové a akrylátové systémy, event. keramická dlažba.

 

Minerální vsyp je určen pro povrchovou úpravu průmyslových betonových podlah při jejich pokládce. Podlahám propůjčuje např. mimořádnou odolnost vůči obrusu, zvýšenou korozevzdornost a houževnatost. Minerální vsyp se zpravidla aplikuje na zavlhlou plochu betonové podlahy. Plocha se následně strojně rotačními hadičkami upravuje hlazením a leštěním, při kterém dochází k přímému propojení nášlapné vrstvy tvořené vsypem s vytlačenou vrstvou cementové podlahy z betonu.

 

Zvláštní kategorií jsou bezesparé strojově hlazené betonové podlahy. Bezesparé podlahové desky eliminují největší riziko defektů průmyslových podlah- odlamování hran smršťovacích spár a poškozování výplní těchto spár pojezdem vysokozdvižných vozíků. Tento druh betonových podlah se používá jako finální úprava povrchu. Vsypované materiály jsou předem namíchané směsi na bázi cementu obsahující tvrdá plnidla (např. křemík, korund nebo čedič). Tato vsypová směs se aplikuje do čerstvé betonové mazaniny, kdy minimální třída betonu musí být B20. Vsypový materiál se pravidelně nanese v množství 3-5 kg/m2. * Následně se provádí povrchová úprava pomocí strojních rotačních hladiček a na závěr se uskuteční impregnace povrchu, jenž proniká hluboko do nové betonové desky. Tento impregnační a vytvrzující postřik zamezuje rychlému vysychání povrchu, dále zlepšuje chemickou a mechanickou odolnost a usnadňuje čištění a údržbu podlah. Podle intenzity provozu se doporučuje obnovit impregnaci po třech až šesti měsících. Strojním hlazením se na podlaze mohou objevit jemné mikrotrhlinky, což je průvodní jev strojově hlazené podlahy, který na užitné vlastnosti těchto podlah nemá negativní vliv.

 

*Vsypová nášlapná vrstva poskytuje zvýšenou odolnost proti vsakování olejů a tuků. Betonové podlahy se vsypy jsou armovány svařovanými kari sítěmi nebo ocelovými vlákny, tzv. drátkovýztuží. Druh svařované kari sítě nebo množství drátků je dáno zatížením podlahy. Ze zatížení podlahy vychází rovněž tloušťka betonové desky.

Poptávka

Chcete znát cenu realizace vaší podlahy? Klikněte zde a vyplňte poptávkový formulář. Obratem vám zašleme kalkulaci.

Kontaktujte nás

Obrador, s.r.o.
Kutuzovova 547/13
703 00 Ostrava-Vítkovice

+420 737 708 958
info@obrador.cz

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.